kolmapäev, 15. november 2023

Põltsami tees: maa perekondadele

Üleval Ungari riigi ametlik logo

Aga see pole kõik. Riik peab võimaldama maad koos elamisega perekondadele, kes on elanud koos 10 ja enam aastat ning asunud kasvatama vähemalt 4 last. Kodumaad kaitseb tulihingeline patrioot, perekonda aga keskpärane patrioot; viimaseid on palju rohkem ning nad on julgeoleku tagatis.

Arusaam perekonnast on kultuuriti erinev: tänane eurooplane mõistab selle all isa, ema ja paari last, kuid lastes moslemi perekonnal valgesse maailma elama tulla, võtab ta kaasa naise(d), ema, isa ja seitse last. Ka Euroopa rahvastel on erinev arusaam perekonnast: maad kus luterlik kirik pole suutnud kanda kinnitada, on perekonnal suurem roll inimese elus; nii üldistades. Isegi kui modernism on naiseks ja meheks olemist muutnud, tajuvad enam katoliikliku taustaga rahvad perekonna mõju tugevamalt, kui näiteks põhjamaalased. Nõukogude ajal oli ainaks perekonna vormiks mehe ja naise vaheline kooselu, kuid juba siis peeti normiks et peres on 2 last, 4 last olla juba kodanlik natsionalism. Rahvad mis olid katoliikliku taustaga, lasid end vähem soveti ideoloogiast mõjutada, kuid eestlane on kohaneja ning nõnda on ta alati valmis kasvõi oma isikliku elu korraldama vastavalt sellele kuidas üldine tendents on.

Ometi kehtib meil põhiseadus mille §27 ütleb et perekond on rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alusena riigi kaitse all. Konstitutsioon kirjutati ajal mil selja taha jäid ajad mil eestlast ähvardas kodumaal vähemusse jäämine, seda immigratsiooni aga ka madala sündimuse tõttu. Rahvuslikust aspektist on traditsioonilise perekonna kaitsmine hädatarvilik. Täna olema aga sama probleemi ees, ent probleem on palju sügavam. Terve talupojamõistuse on asendunud modernse arusaamaga perekonnast ehk teisisõnu, kadunud on arusaam perekonnast kui institutsioonist ning sellepärast tajuvad paljud perekonda kui mingit hägusat kooslust. Aga see on vaid väline fassaad, sest esiteks ütlevad sõltumatud uuringud et noor eestlane soovib enam kui kahte last, kuid üldine majanduslik olukord on närune. Samuti pole tõsi et enamus eestlaseid toetavad perekonna mõiste moonutamist – kaasa jaatamise taga peidab end osalt alahoidlikus, kuid teisalt on maal elav inimene konservatiivne, isegi kui too seda endale tunnistada ei taha.

Perekonna institutsioon on ühiskonna nurgakivi: sealt tulevad tulevane noorsugu, mida tervem on perekond, seda tervemad lapsed seal kasvavad. Iga perekond on eriline, kõigil pole elu ideaalne, kuid see on siiski perekond. Ükskõik kui rahvuslik on riik, ei saa ta üle sõita perekonnast, samuti ei saa üksikindiviidi õigus kaaluda üles perekondade heaolu.

Eestlane ei pea olema üürnik, kuid paljud seda on. Perekonnad ei pea olema sunnitud elama korterites, kuid paljud elavad ning kitsastes tingimustes. Oma maja omamine ei tohi olla luksus, millest eestlane majanduslikel põhjustel loobuma tõttab ning auto omamist ei tohi kalliks muuta. Laste saamist ei tohi karistada. EI. Seda peab soodustama.

Iga lapse pealt tuleb vähendada füüsilise isiku tulumaksu 25%; 4 lapse isa-ema on FIT-ist vabastatud. Kui üldse säärane rumal maks nagu FIE peaks kehtima, siis sel viisil. Aga see pole kõik. Riik peab võimaldama maad koos elamisega perekondadele, kes on elanud koos 10 ja enam aastat ning asunud kasvatama vähemalt nelja last. Ükski maa ei täitu lastega lauldes, vaid see on tarvis lahendada poliitilise otsusena. Inimene kellel on oma maa, maja ning perekond - on mitu korda enam valmis oma kodumaad kaitsma kui inimene, kes on üksik ning elab üürikorteris. Kodumaad kaitseb tulihingeline patrioot, perekonda aga keskpärane patrioot; viimaseid on palju enam ning see mass on julgeoleku tagatis.

 „Ära küsi mida riik saab teha sinu heaks, vaid küsi mida sina saad teha riigi heaks,“ ütles katoliikliku taustaga President Kennedy. Tõesti. Kodanikuühiskond nõnda toimima peakski, vastupidiselt sotsialistlikule riigile, mis lihtsalt kogub makse ning solgutab erinevaid ühiskonna gruppe, jagab ja valitseb. Selleks et inimene saab riigi heaks midagi teha, selleks et noorest kujuneks vaba isiksus ning ühiskond oleks terve  - on tarvis luua perekondlikud tingimused laiadele massidele.


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar